Letisko Schwechat Viedeň

16.10.2017

Plánujete pracovnú cestu, dovolenku a cestujete z letiska Viedeň? Tu je zopár užitočných rád, ktoré Vám pomôžu zorientovať sa na letisku Viedeň - Schwechat.

Letisko Viedeň-Schwechat (Vienna International Airport) je medzinárodné letisko vzdialené 18 kilometrov juhovýchodne od Viedne, neďaleko mesta Schwechat. Toto pôvodne vojenské letisko má dnes tri terminály a patrí medzi najvyťaženejšie európske letiská.

1, Koľko trvá cesta z Bratislavy na Schwechat? Z Bratislavy je letisko Schwechat vzdialené približne 50 km. Na letisko sa dostanete najrýchlejšie autom a to v priemere za 40 minút. Linkovým autobusom trvá cesta 55 minút.

2, Kde na letisku je možné zaparkovať? Letisko Viedeň ponúka takmer 22 000 parkovacích miest. Parkoviská a parkovacie domy sú prepojené s odbavovacou budovou chodbami a zastrešenými chodníkmi.

Parkovací dom 3 - odporúčame pre Terminál 1, 1A a 2.
Parkovací dom 4 - odporúčame pre Terminál 3.
Parkovisko K1- pre krátkodobé parkovanie, určené pre odlety.
Parkovisko K3- pre krátkodobé parkovanie, určené pre prílety.

3, Kde vás šofér vysadí pred odletom? Ak na letisko Viedeň prídete našim vozidlom, je pre Vás najlepšie vystúpiť priamo pred Vaším Terminálom. Požiadajte vodiča, aby Vás nechal vystúpiť pred Terminálom podľa toho, s akou leteckou spoločnosťou poletíte. 

4, Kde vás počkáme po prílete? Odporúčame dohodnúť sa vždy vopred (pri rezervácii), kde vás budeme čakať. Obvykle by vás mal vodič čakať v príletovej hale s tabuľkou s vaším menom, prípadne pri niektorej z reštaurácií pri východe z príletovej haly. 

5, Kedy treba byť na letisku pred odletom? Odporúčame 2 hodiny pre vnútrozemské lety a medzinárodné lety s trvaním letu do cca 6 hodín.