Vianočné trhy vo Viedni 2017

15.10.2017

V tomto článku sme pripravili prehľad miest vo Viedni a okolí, kde sa aj tento rok otvárajú najkrajšie vianočné trhy v Európe. Ak sa chystáte navštíviť vianočné trhy s celou rodinou alebo s priateľmi, môžete si objednať individuálnu dopravu mikrobusom aj na vianočné trhy do Viedne.

Vianočné trhy vo Viedni 2017.

  1. Viedenská radnica - Rathausplatz
  2. Námestie Márie Terézie - Maria Theresien Platz
  3. Zámok Schönbrunn
  4. Zámok Belvedere

1. Viedenská radnica - Rathausplatz
Najväčšie vianočné trhy sa konajú pred Viedenskou radnicou. Čaká na vás vyše 150 stánkov. Ochutnajte punč v rôznych variáciách, pečené gaštany a koláče. Nájdete tu stánky s množstvom darčekov, hračkami, keramikou, šperkami alebo vianočnými ozdobami. 2. Námestie Márie Terézie - Maria 

2. Theresien Platz
10 minútovou prechádzkou z trhov Viedenskej radnice sa dostanete na Námestie Márie Terézie, kde sa aj tento rok otvorí Vianočná dedinka so 60 stánkami. 

3. Zámok Schönbrunn
Na nádvorí zámku Schönbrunn bude 80 predajcov lákať návštevníkov na tradičné remeselnícke výrobky od sviečok, hračiek až po keramiku. Pred vianočným stromom si môžete obzrieť ručne vyrezávané jasle, ktoré vytvoril rezbár Franz Oberschneider. Jasle predstavujú rôzne scény a obsahujú okolo 250 postáv. Pripravené sú koncerty a pre deti marcipánová dielňa, kde si môžu vymodelovať sladké figúrky anjelov snehuliakov alebo sobov.

4. Zámok Belvedere
Barokový zámok Belvedere otvára Vianočnú dedinku už 20.11. Otvorených bude viac ako 40 krásne vyzdobených stánkov. Tešiť sa môžete na sladké dobroty a tradičné špeciality ako šunkové fliačky, syrové halušky alebo tradičné viedenské párky. Predstavia sa gospelové zbory a hudobné skupiny. 

Ako na vianočné trhy do Viedne:

1. Na objednanie individuálnej dopravy na vianočné trhy do Viedne nás neváhajte kontaktovať na info@prepravamikrobusom.sk

2. Ak plánujete cestu na vianočné trhy do Viedne autom, z Bratislavy vám cesta potrvá približne hodinu. Najlepším riešením je parkovanie v okolitých parkovacích domoch.

3. Doprava vlakom do Viedne trvá približne hodinu. Vystúpite na hlavnej stanici vo Viedni - Hauptbahnhof. Tam nastúpite na linku metra U1 - zastávka Südtiroler Platz Hauptbahnhof smer na Leopoldau. Na zastávke Karlsplatz prestúpite na linku metra U2, z ktorej vystúpite na stanici Rathaus.